26 maja 2014

Pomagamy Stasiowi !!!

15 miesięczny Stasio cierpi na hepatoblastomę (rzadki nowotwór złośliwy guz wątroby wieku dziecięcego). W październiku 2013 postawiono diagnozę.

Wszystko zaczęło się dość niewinnie – od zwykłego kataru. 
Staś trafił do laryngologa, przepisano mu antybiotyk. Pięć dni później poczuł się znacznie gorzej. Miał wysoką temperaturę i wydęty brzuszek. 
W zakopiańskim szpitalu powiedziano rodzicom, że powodem może być nietolerancja antybiotyku. Zaaplikowano go, więc dożylnie. Mamę Stasia nadal niepokoił jednak twardy brzuszek syna. Po zrobieniu USG skierowano ich do szpitala w Krakowie. Po wykonaniu tomografii komputerowej i biopsji sprawdziły się najgorsze podejrzenia, natychmiast rozpoczęto chemioterapię. 

W codziennej walce z chorobą chłopiec wykazuje się ogromnym hartem ducha. Niejeden dorosły z pewnością mógłby mu tego pozazdrościć. Można by rzec – mały ciałem, wielki duchem...

4 Marca 2014 odbył się przeszczep wątroby od dawcy spokrewnionego, od taty Stasia.
Nasz dzielny Staś musiał przebyć jeszcze trzy cykle chemioterapii po zabiegu. Pierwszą zniósł w miarę dobrze, druga skomplikowała wszystko. Lekarze zrezygnowali z podania ostatniej chemii. Obecnie Staś przebywa w domu, ale i tak wymaga ciągłej opieki i kontroli specjalistów.


Stasiowi można pomóc wpłacając pieniądze przez Fundację „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

Tytułem
DAROWIZNA DLA STANISŁAWA BZDYKA
Nr konta fundacji
76 1240 1109 1111 0010 1163 7630Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza